• Úvod
  • Kyselina hyaluronová a klouby

Kyselina hyaluronová a klouby

Co děláme, aby nevrzaly panty u dveří, nerezla ložiska kola a nezadřel se motor auta? Mažeme. A na stejném principu fungují i naše klouby. Jejich mazadlem je kyselina hyaluronová.

V našem těle se nachází 143 různých kloubů a některé z nich jsou opravdu extrémně namáhané (kolenní, loketní, ramenní a pod.) Aby dobře fungovaly, jsou kloubní pouzdra vystlána tkání, která se nazývá synoviální membrána. Ta produkuje vazkou látku zvanou synoviální tekutina, která uvnitř kloubu působí jako lubrikant. Tlumí nárazy a zabraňuje bolestivému tření a opotřebovávání kloubů.

Synoviální tekutina, tvořená kyselinou hyaluronovou, má kromě lubrikační funkce ještě za úkol vyživovat chrupavku a odstraňovat odpad z kloubního pouzdra. Vyživování tkání a odstraňování odpadu se běžně děje v cévách, ale chrupavka je avaskulární, tedy bez krevního průtoku. Proto zde tyto funkce plní kyselina hyaluronová.

Bez kyseliny hyaluronové se neobejdou ani pojivové tkáně: šlachy a vazy. I díky jejímu obsahu zvládnou pojivové tkáně velké zatížení, napětí a namáhání.

Spolu s věkem ovšem dochází ke ztrátě viskozity kloubní tekutiny. Klouby se o sebe začínají třít, chrupavka na jejich povrchu se opotřebovává a pohyb bolí.

Kyselina hyaluronová tak nachází ohromné uplatnění v ortopedii, kdy její injekční aplikace do poškozeného kloubu pomáhá obnovit přirozenou viskozitu kloubní tekutiny a zabránit dalšímu opotřebení kloubu.

Co je kyselina hyaluronová?

Pin It
HA gel 16ml

HA gel 16ml

Sterilizovaný gel z kyseliny hyaluronové v praktickém 16ml balení.

Více informací   Koupit

Kyselina hyaluronová - sérum

Kyselina hyaluronová - sérum

Sérum na liftingové ošetření a vyhlazení jemných obličejových vrásek..

Více informací   Koupit

Kolagenové produkty

Kolagenové produkty

Ideální kombinace s kyselinou hyaluronovou os společnosti RosenPharma a.s..

Více informací   Koupit

logo male

RosenPharma a.s.

RosenPharma a.s. je českou farmaceutickou společností a na našem trhu působí již bezmála dvě desetiletí. Specializuje se na technologii výroby léčiv. Od samých počátků dbá na vysokou kvalitu přípravků a na prověřené receptury založené na čistě přírodní bázi. Odkaz na hlavní stránky: www.rosenpharma.cz