• Úvod
  • Kyselina hyaluronová a oči

Kyselina hyaluronová a oči

Uvnitř oční bulvy, konkrétně ve sklivci, najdeme vysoký obsah kyseliny hyaluronové ve formě viskózního gelu. Působí tu jako tlumič, oko díky ní není tvrdá křehká koule, ale pevný avšak poddajný orgán, který snadno přijímá živiny.

Jestliže jsme na těchto stránkách hovořili o tom, že podíl kyseliny hyaluronové v našem těle s přibývajícím věkem klesá, týká se to samozřejmě i očí. Kolem 50. roku života naše oči pomalu přestávají kyselinu hyaluronovou produkovat. Její nedostatek se následně projevuje vysycháním očí a problémy se zrakem.

Díky svým regeneračním a zvlhčujícím účinkům je kyselina hyaluronová pevnou součástí očního lékařství. Oční chirurgové například před některými operacemi kyselinu hyaluronovou injekčně vpravují do oka, aby zajistili, že oční bulva během operace udrží svůj tvar.

Kyselina hyaluronová je také součástí některých roztoků na kontaktní čočky a očních kapek, které se vyznačují výrazným zvlhčujícím, zklidňujícím, regeneračním a ochranným účinkem.

Kyselina hyaluronová a kůže

Pin It
HA gel 16ml

HA gel 16ml

Sterilizovaný gel z kyseliny hyaluronové v praktickém 16ml balení.

Více informací   Koupit

Kyselina hyaluronová - sérum

Kyselina hyaluronová - sérum

Sérum na liftingové ošetření a vyhlazení jemných obličejových vrásek..

Více informací   Koupit

Kolagenové produkty

Kolagenové produkty

Ideální kombinace s kyselinou hyaluronovou os společnosti RosenPharma a.s..

Více informací   Koupit

logo male

RosenPharma a.s.

RosenPharma a.s. je českou farmaceutickou společností a na našem trhu působí již bezmála dvě desetiletí. Specializuje se na technologii výroby léčiv. Od samých počátků dbá na vysokou kvalitu přípravků a na prověřené receptury založené na čistě přírodní bázi. Odkaz na hlavní stránky: www.rosenpharma.cz