• Úvod
  • Kyselina hyaluronová a kolagen

Kyselina hyaluronová a kolagen

Anti-aging doplňky stravy bývají často postaveny na kombinaci kyseliny hyaluronové a kolagenu. Proč toto spojení?

Kyselina hyaluronová dokáže velice dobře působit na pleť, růst vlasů a jejich regeneraci, stejně jako na klouby a pohybový aparát i při vnitřním užití formou tablet. Aby se její účinky zvýšily, je vhodné podávat ji společně s kolagenem. V této kombinaci mají kyselina hyaluronová stejně jako kolagen nejvyšší účinnost a kyselinu hyaluronovou navíc není potřeba podávat ve vysokých dávkách.

Kolagen je jednou z nejdůležitějších bílkovin našeho těla, ale současným trendem zdravé výživy se často o jeho přirozený přísun z kůží, bůčku, tlačenky, aspiku a podobných dobrot ochuzujeme. Schopnost našeho těla produkovat kolagen navíc s přibývajícím věkem klesá, stejně jako je tomu u kyseliny hyaluronové. Ztráta kolagenu se pak negativně odráží na vzhledu naší kůže, na stavu zubů, kloubů a šlach. Proto je vhodné kolagen dodávat tělu v tabletách.

A protože novotvorbu kolagenu podporuje také kyselina hyaluronová, je ideální s ní užívání kolagenu zkombinovat. Je však nutné dbát, aby tablety kolagenu byly v hydrolyzované formě (tu jedinou dokáže naše tělo využít bezezbytku) a ideálně v množství 1000 mg čistého kolagenu v tabletě, aby dávka byla skutečně účinná. Při tak vysoké koncentraci kolagenu je možné užívat kyselinu hyaluronovou v menším množství (stačí 50 mg denně), aniž by byla její účinnost oslabena.

Kyselina hyaluronová a kolagen je nerozlučná dvojka v péči o krásnou pleť, vlasy a nehty, stejně jako pro klouby a šlachy bez bolesti.

Kyselina hyaluronová a klouby

Pin It
HA gel 16ml

HA gel 16ml

Sterilizovaný gel z kyseliny hyaluronové v praktickém 16ml balení.

Více informací   Koupit

Kyselina hyaluronová - sérum

Kyselina hyaluronová - sérum

Sérum na liftingové ošetření a vyhlazení jemných obličejových vrásek..

Více informací   Koupit

Kolagenové produkty

Kolagenové produkty

Ideální kombinace s kyselinou hyaluronovou os společnosti RosenPharma a.s..

Více informací   Koupit

logo male

RosenPharma a.s.

RosenPharma a.s. je českou farmaceutickou společností a na našem trhu působí již bezmála dvě desetiletí. Specializuje se na technologii výroby léčiv. Od samých počátků dbá na vysokou kvalitu přípravků a na prověřené receptury založené na čistě přírodní bázi. Odkaz na hlavní stránky: www.rosenpharma.cz